Sipariş teslim robotu yollara çıkıyor

0

Sipariş teslim robotu

Postmates, sipariş teslim robotu testleri için gerekli izinlerin alındığını açıkladı. Bu izinlerle robot, yollarda test edilebilecek.

Sipariş teslim robotu göreve başlıyor

Günümüzde birçok şirket, teslimatlarını robotlarla daha hızlı, kolay ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmek istiyor. Ancak bu robotların kullanımı için hem uzun bir geliştirme süreci hem de detaylı bir test süreci gerekiyor. ABD merkezli lojistik şirketi Postmates, teslim robotları için gerekli izinleri aldığını ve bu robotlarla testlere başlayacağını duyurdu.

San Francisco’da başlayacak olan testlerde, robotlar sadece endüstriyel bölgelerde kullanılabilecek. Postmates, tek seferde yalnızca 3 robotu test edebilecek. Robotların 5 km/saat hız limitini geçmemesi gerekecek. Test saatleri ise 08:00 ila 18:30 aralığında olacak.

Tek seferde 23 kg taşıma kapasitesi olan robot, tam şarj ile 80 km yol gidebiliyor.

Eğer testler başarılı bir şekilde gerçekleşirse, sipariş teslim robotlarının kuryelerin yerini alması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>