Şirketler için mekanik “Like” sayacı Smiirl

0

4-3-kilikioDijital dünya ile sanal dünya arasında bağ kurmak kolay iş değil. Küçük veya orta ölçekli işletmelerin kendilerini müşterilerine tanıtmak için büyük çaba sarf ettiğini hepimiz biliyoruz ve bu çabanın önemli bir bölümü de sosyal medyadaki etkinliklere yoğunlaşıyor.

Yeni bir kafe/restoran açıldığında, Instagram üzerinde yayınladığı menü/misafir fotoğrafları o kafeye daha fazla müşteri çekmek için büyük önem taşıyor. Yeni ortaya çıkan bir butik, bulunduğu semtte çok meşhur olabilir ama semt dışından gelen potansiyel müşterilere kendilerini tanıtmak için, Facebook’ta ne kadar popüler olduğunu göstermesi büyük önem taşıyabiliyor.

İşte bu gibi durumlarda, KOBİ’lerin müşterilerine sosyal medya popülaritesini mağaza vitrininde gösterebilmesi için ortaya çıkan Fransız girişimi  Smiirl, Avrupa’da şimdiden çok popüler hale gelmiş durumda. Şimdiden 400 bin Euro yatırım alan Smiirl’in tüm yaptığı ise, dijital dünyadaki sosyal medya hesaplarını gerçek dünyadaki “mekanik” bir sayaca bağlamak.

Tüketicilere çok sempatik görünen bu çözüm sayesinde, bir mağazaya girerken, onun sosyal medyada ne kadar popüler olduğunu da görebiliyorsunuz. İşletmecilerin büyük ilgisini çeken bu mekanik sayaçların dünyanın farklı bölgelerinde, dijital veya mekanik olarak farklı şekillerde kopyalanması da an meselesi.

Kısacası, yakın zamanda mağazaların girişlerinde, şirketlerin ön ofislerinde Facebook, Instagram, Twitter popularitesini gösteren minik panolar gördüğümüzde şaşırmayalım, bu küçük sayaçlar işletme dünyasının yeni modası olacak gibi görünüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>