Techinside Google News
Techinside Google News

SoftBank Pepper üretimini durduruyor

SoftBank Pepper üretimini durdurma yönünde karar aldı. En geç 2023 yılında son üniteler tamamlanmış olacak.
- Advertisement -

SoftBank Pepper üretimini durdurma yönünde karar aldı. En geç 2023 yılında son üniteler tamamlanmış olacak.

SoftBank Pepper üretiminden vazgeçiyor

SoftBank Group CEO’su Masayoshi Son, 2014 yılında ufuk açıcı Android Pepper’ı tanıttığında, bir zamanlar şirketi endüstri lideri olacak yeni bir kişisel robot olan bilim kurgu ile sınırlıydı.

Pepper’a ilişkin bu vizyon ve beklentilerin aşırı iyimser olduğunu zaman içinde öğrenmiş olduk. 7 yıllık süre sonunda Pepper üretimini tamamen durdurma kararı aldı.

Reuters tarafından Mayıs ayı sonlarında Paris’te gözden geçirilen bir iç toplantı tutanaklarına göre, SoftBank yeni Pepper ünitesinin satışını en geç 2023’te durdurmayı planlıyor. Bununla birlikte Pepper’ın yeni bir tasarımla hayatta kalabileceği de konuşuluyor. Ancak beklenilen başarının halen yakalanamamış olması, bu kararın sürpriz olmayacağını gösteriyor diyebiliriz.

Pepper’ın çekiciliği, temel işlevselliği ile sınırlıydı. Pepper basit konuşmalar yapabilir, el kol hareketi yaparak şarkı söyleyebilir durumdaydı. Perakende fiyatı 198 bin dolar olan Pepper’ın çoğu ev için erişilemeyecek olması da şirket içim kaçınılmaz sonu getirdi diyebiliriz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir