Solar Roof projesi ne durumda?

0

Solar Roof projesi

Elon Musk, Solar Roof projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Musk’a göre 2019, sürdürülebilir projelerin yılı olacak.

Solar Roof projesi 2019’da büyüyecek

Genellikle uzay alanındaki çalışmalarıyla bilinen Elon Musk, bir yandan da temiz enerjili bir dünya için yenilenebilir enerji projelerine odaklanıyor. Bu projelerden öne çıkanlar ise çatılara güneş enerjisi koyan Solar Roof ve enerji depolama için kullanılan Powerwall.

İlk olarak 2017 yılında tanıtılan Solar Roof, çatılara estetik bir şekilde güneş paneli koyuyor. Powerwall ise güneşten elde edilen elektriğin depolanmasını sağlıyor.

Elon Musk, merakla beklenen Tesla Model Y aracının tanıtımı sonrasında sürdürülebilir alandaki bu iki proje için açıklama yaptı. Musk, 2019 yılının Solar Roof ve Powerwall’un yılı olacağını söyledi. Musk’a göre, güneş enerjisinin ve pil teknolojisinin birleşimiyle, sürdürülebilir bir gelecek bizleri bekliyor.

Sürüdürülebilir enerji alanındaki gelişmeler, elektrikli araçların yaygınlaşmasının önündeki problemi de ortadan kaldıracak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>