[Son dakika] Facebook F8 konferansı koronavirüsü nedeniyle iptal edildi

0

Koronavirüsün teknoloji sektörüne etkisi devam ediyor . Şimdi de Facebook’un konferansı iptal edildi

Facebook her yıl düzenlediği yazılım geliştiriciler konferansı (F8-Facebook Developers Conference) iptal edildiğini açıkladı. 5-6 Mayıs’ta gerçekleştirilmesi planlanan konferansın iptal edilme gerekçesi koronavirüs ile ilgili endişeler olarak açıklandı. 

Yerel etkinlikler ve canlı yayınlar olacak

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, etkinlik yerel düzeyde hayata geçecek ve videolar paylaşılacak. Ayrıca canlı yayınlarla katılımcılara erişilecek. Konuya ilişkin bir değerledirme yapan Facebook Yazılım Geliştirici Platform ve Programları Direktörü Konstantinos Papamiltiadis, “Yazılımcı partnerlerimiz, çalışanlarımız ve F8 için çalışan herkesin sağlık ve güvenliğini düşünmemiz gerekiyor” dedi.

MWC iptal edildi, GDC 2020 yapılacak

Öte yandan, teknololji dünyasında iptal edilen ilk etkinlik Mobil Dünya Kongresi (MWC) idi. Bununla birlikte, Game Developers Conference’tan (GDC) Unity, Sony, Electronic Arts, Facebook, Kojima Productions ve Microsoft Game Stack çekilmişti. Fakat bu etkinliğin planlandığı tarih olan 16-20 Mart’ta yapılacağı belirtiliyor.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>