Sony holografik ekran teknolojisini duyurdu

0

Sony holografik ekran

Düzenlenen bir etkinlikle Sony holografik ekran teknolojisini duyurdu. 4K çözünürlükteki bu ekran, grafik tasarımının 3 boyutlu gösterilmesini de sağlıyor.

Sony holografik ekran özellikleri

Dijitalleşmede yaşanan ilerlemeyle artık ekran teknolojisinde de yeni bir boyuta ulaşıldı. 4K çözünürlüğün yanı sıra, holografik ekranlar da artık günümüzün yeni trendi oldu.

Ekran teknolojilerinde önemli çalışmalara imza atan Sony, 15.6 inc büyüklüğünde yeni ekranını duyurdu. 4K çözünürlükteki bu ekran sRGB’nin renk uzayının 100’ünü destekliyor. Ekranın öne çıkan en önemli özelliği, izleyicinin yüz ve göz hareketlerini takip ediyor oluşu. Bu sayede harekete göre görüntüyü ayarlayarak, izleyiciye 3 boyutlu görüntü sorunsuz bir şekilde sunuluyor.

Ayrıca 3 boyutlu görüntü için izleyicinin gözlük kullanmasına gerek olmaması da Sony’nin holografik ekranını bir adım öne çıkarıyor. Bu ekranın özellikle de grafik tasarımcıların işini kolaylaştıracağı belirtiliyor. Sony’ye göre VW gibi otomotiv şirketleri de bu ekrana ilgi gösterebilir. Şu an için ekranın fiyatı ise 5 bin dolar olarak duyuruldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>