Sony ve Yamaha sürücüsüz araç geliştirdi

0

Yamaha sürücüsüz araç

Sony ve Yamaha sürücüsüz araç SC-1 Sociable Cart’ı tanıttı. Kare şeklindeki sürücüsüz araç, diğer modellerden oldukça farklı görünüyor.

Sony ve Yamaha sürücüsüz aracı: SC-1 Sociable Cart

Günümüzde birçok şirket ortaklık kurarak, sürücüsüz model araçlar geliştiriyor. Bu alandaki son çalışmalardan biri ise Sony ve Yamaha tarafından yapıldı. İki şirket, SC-1 Sociable Cart isimli oldukça ilginç bir araç geliştirdi.

Kutu şeklinde olan araç, sıradan sürücüsüz otomobillerden oldukça farklı bir tasarıma sahip. Alışveriş merkezleri, gol sahaları gibi alanlar için geliştirilen sürücüsüz araç, şehir içi trafiğinde kullanılmayacak.

Elektrikli olan SC-1 Sociable Cart, saatte 19 km hıza ulaşabiliyor. Beş kişi taşıma kapasitesi olan araç, ortak kullanım alanlarında, müşterilerin kısa mesafeli ulaşımına sağlayabilecek özelliklere sahip.

Bataryası çıkarılıp değiştirilebilen araç, bu sayede sürekli olarak kullanılabiliyor ve şarj için beklemeye gerek kalmıyor. Aracın 2020 yılında aktif olarak göreve başlaması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>