Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz

facebook_featured

Facebook’tan Fidji Simo ile Twitter’dan Jeffrey Graham birlikte mobil kaynaklar üzerindeki içerik tüketimi ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Başarılı videolar oluşturmak isteyen reklam verenler, yayıncılar ve insanlar için kullanılan kanalın kritik önemine dikkat çeken makalede aynı zamanda güncel araştırma istatistiklerine de yer veriliyor:

İnsanlar Facebook mobil üzerinde, masaüstüne kıyasla daha hızlı içerik tüketiyorlar. Mobilde ortalama içerik tüketim hızı 1,7 saniye iken masaüstünde bu oran ortalama 2,5 saniye civarında seyrediyor.

Instagram, Twitter ve Facebook tarafından yapılan araştırmalar ayrıca haber kaynağı kaydırma hızının yaşa göre de farklılık gösterdiğini ve gençlerin kaynaklarında daha hızlı hareket ettiklerini ortaya koyuyor.

Twitter, Instagram ve Facebook tarafından yapılan araştırmalar, mesaj hatırlanmalarının ilk bir saniye gibi çok kısa zaman dilimleri içerisinde ortaya çıktığını gösteriyor.

Bağımsız Fors-Marsh testlerine göre insanlar, mobil haber kaynaklarında gösterilen bir içeriği, sadece 0,25 saniye gibi bir süre maruz kaldıktan sonra bile hatırlayabiliyorlar.

Nilesen ve Twitter tarafından yapılan bir diğer araştırma da mobilde tanıtımı yapılan videoların sadece bir saniyede reklam hatırlanma değerlerini artırdığını ortaya koyuyor.

Facebook’ta bir videonun ilk 3 saniyesini izleyen insanların %65’i videonun en az 10 saniyesini, %45’i ise 30 saniyesini izleyeme devam ediyorlar.

Twitter tarafından yapılan araştırmalar da aynı şekilde bir videonun ilk üç saniyesinin izlenmesi ile tüm videonun izlenmesi arasında güçlü bir korelasyon olduğunu ortaya koyuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz