Spotify abone sayısı yükselişine devam ediyor

0

Spotify abone sayısı

Spotify abone sayısı ile yükselişine devam ederken, şirketin kâr marjında düşüş yaşandı. Spotify, faaliyet kârındaki düşüşe çözüm bulamadı.

Spotify abone sayısı ile büyüyor

Çevrimiçi müzik dinleme platformları arasında en popüler olan Spotify, pandemi dönemini başarılı bir şekilde geçiriyor. Kullanıcıların online’a daha fazla rağbet göstermesi, Spotify’ın karnesine de olumlu yansıyor.

Yayınlanan üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Spotify, 6 milyon ücretli abone daha kazanmayı başardı. Böylelikle şirketin ücretli abone sayısı toplamda 144 milyon oldu. Spotify’ın 4 milyon, analistlerin 5 milyonluk tahmini gerçekleşmedi ve Spotify beklentilerin üstünde bir performans gösterdi.

Spotify’ın reklamlı ücretsiz aboneler de dahil olmak üzere toplam abone sayısına baktığımızda ise yüzde 29’luk artışla 320 milyon aboneye ulaştığını görüyoruz. Spotify’ın aralarında Rusya’nın da bulunduğu 12 farklı bölgede daha faaliyete başlaması bunda büyük bir paya sahip oldu.

Şirket abone sayısını artırmasına rağmen faaliyet kârında düşüşe engel olamadı. Şirketin elde ettiği gelir, geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14’lük yükselişle 1.9 milyar euro’ya ulaştı. Ancak şirketin faaliyet zararı 40 milyon euro olarak bildirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>