Spotify bağış sayfası hazırladı

0

Spotify bağış

Koronavirüs nedeniyle Spotify bağış sayfası hazırladı. Toplanacak bağışlarla ekonomik olarak zorlanan müzik sektörüne destek sağlanacak.

Spotify bağış toplayacak

Koronavirüs salgını film, dizi, müzik sektörünü de olumsuz etkiledi. Birçok proje salgın nedeniyle durdurulmak zorunda kaldı.

Müzisyenler, yeni parçalar ve albümler çıkaramamanın yanı sıra konser de veremedikleri için bu süreçte zor durumda kaldı. Birçok sanatçının evden gelir elde edemiyor oluşu da Spotify’ı harekete geçirdi.

Spotify, koronavirüs salgınının müzisyenler üzerindeki ekonomik etkilerini azaltmak için bağış sayfası hazırladı. COVID-19 Music Relief isimli bu sayfa ile kullanıcıların farklı müzik vakıflarına bağış yapmaları sağlanıyor. Toplanan bu bağışlar, ilgili vakıflara ve dolayısıyla ilgili müzisyenlere aktarılıyor.

Vakıf listesi şimdilik MusiCares, PRS Foundation ve Help Musicians ile sınırlı. Spotify’ın da bu vakıflar için yaklaşık 10 milyon dolarlık bağışta bulunacağı ve vakıflar aracılığıyla müzisyenlere destek verileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>