Tasarım odaklı düşünme müşteri deneyiminde kilit rolde

0

Tasarım odaklı düşünme

Müşteri deneyimini geliştirmek için elimizdeki teknoloji araçlarını ve becerilerini kullanma konusunda çok fazla yorun var.

Hinduja Global Solutions (HGS) dijital strateji ve dönüşümden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Venu Gooty: “Teknoloji uzmanları artık kuruluşlarının müşteri deneyimi çözümlerine kişiselleştirme ve otomasyon getirmekten sorumlu” diyor.

SAS Enstitüsü’nde MarTech çözümleri pazarlama başkanı Jonathan Moran; çoğu zaman, müşteri deneyimi sorumluluğunun “müşteriyle yüz yüze gelen kişilere” düştüğünü söylüyor. Moran: “Sonuçta, satıştaki bir kişi ne sıklıkla bir geliştiriciyle konuşma şansına sahip olur? Müşteri deneyimi üzerinde iletişim kurmak ve işbirliği yapmak için fırsatlar veya teşvikler olmadığında, boşluğu kapatmak için gerçekleşmez” diyor.

Gooty, iş ekipleri ve teknoloji ekipleri arasındaki “farklı coğrafyalar, farklı departmanlar veya farklı raporlama yapıları” arasındaki siloların “mükemmel müşteri deneyimleri için hala bir engel” olduğunu kabul ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>