Tedarik zinciri riskleri için nasıl önlemler alınıyor?

Tedarik zinciri riskleri
Tedarik zinciri riskleri

General Motors Co (GM.N) Başkanı Mark Reuss yaptığı açıklamada, otomobil üreticisinin 2022 görünümünden ve artan küresel tedarik zinciri risklerine rağmen yeni bir Cadillac elektrikli aracının lansmanını hızlandırma planlarından emin olduğunu söyledi.

Reuss, Ukrayna’daki savaşın otomotiv tedarik zincirlerine getirdiği jeopolitik risklerin gerçek olduğunu söyledi. Ancak GM baskıyı yönetiyor ve Cadillac Lyriq gibi yeni elektrikli araçların lansmanını hızlandırma planlarını ilerletiyor.

Reuss, “Bu oyunda yeni değiliz. GM’nin malzemeler için uzun vadeli sözleşmeleri ve birden fazla tedarik kaynağı var. Asla tek bir cevabımız yok” dedi.

Reuss, GM’nin 2021 yılı için 14,3 milyar dolarlık rekor işletme karının ardından bu yıl 13 milyar dolar olan işletme karı için 15 milyar dolara çağrıda bulunan 2022 mali görünümünü değiştirmediğini söyledi. Bazı rakip otomobil üreticileri, elektrikli araçlarının fiyatlarını artırdı veya yüksek petrol fiyatları ve Batı’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımların vurduğu alüminyum, neon ve nikel gibi malzemelerin fiyatlarındaki artışlar nedeniyle 2022 mali tahminlerinin risk altında olduğu konusunda uyardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz