Teknoloji devleri Huawei ile ilişiğini kesiyor

0

Teknoloji devleri Huawei

ABD ambargosundan halen kurtulamayan Huawei için daha zorlu günler başlıyor. Teknoloji devleri Huawei ile olan ilişkisini yeniden gözden geçiriyor.

Teknoloji devleri Huawei ile anlaşacak mı?

ABD ile sorunlar yaşamaya devam eden Hauwei, işlemci setlerinin üretimi konusunda kendisine bir çıkış yolu arıyor. Ancak ABD’nin uyguladığı ambargo, şirketi zor durumda bırakmaya devam ediyor.

Kirin işlemcilerin üretiminde TSMC ile yola devam etme şansı kalmayan Huawei, SMIC ile görüşmelerini hızlandırmıştı. Ancak ABD yönetiminin hamlelerinin ardından SMIC için da ambargo başlamış ve Huawei’nin SMIC ile çalışması neredeyse imkansız hale gelmişti.

Bu nedenle Huawei kendi ülkesinde 14 nm üretimi yapabileceği döküm yapan bir firma bulamayacak durumda kaldı.

Paylaşılan yenil bilgilere göre ise Samsung, LG ve SK Hynix gibi teknoloji devi firmalar da Huawei’yle olan tedarik zincirini durdurma kararı aldı. Bu tedarik zinciri içinde işlemciden ekran sürücüsüne kadar geniş kategoride ürünler bulunuyor.

2021 yılında sıkıntılarla boğuşmak zorunda kalacak Huawe’inin telefon satışının 50 milyon bandında kalması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>