Techinside Google News
Techinside Google News

Teknoloji odaklı iş ilanlarında tarihi zirve yaşanıyor

Dice Tech İş Raporuna göre, 2022’nin ilk yarısında Tech iş ilanları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 52 artış gösterdi

Dice Tech İş Raporuna göre, 2022’nin ilk yarısında Tech iş ilanları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 52 artış gösterdi.

Ancak işe alım çılgınlığı Haziran ayında yavaşladı. İlanlar, Mayıs ayındaki 665.000’den Haziran ayında 555.000’e düşerek Eylül 2021’den bu yana ilk aydan aya düşüşe işaret ediyor. Dice analizine göre, ilanlar geçen yılın Haziran ayına göre hala yüzde 60 arttı.

Dice’ın ana şirketi DHI Group’un başkanı ve CEO’su Art Zeile’ye göre, yüksek profilli işten çıkarmalar ve işe alımların dondurulması son aylarda manşetlere konu olurken, hala büyük bir arz-talep dengesizliği var. Zeile, “Teknoloji çalışanları için iş piyasası hala yanıyor – büyük ölçüde yanıyor” dedi.

Teknoloji işgücü, makroekonomik değişimin etkilerine karşı bağışık değildir, ancak dikkate değer bir esneklik göstermiştir. Enflasyon artışları, faiz oranlarındaki artışlar ve yavaşlayan GSYİH, yöneticiler bütçeleri kıstıkça isteğe bağlı harcamalara zarar verdi. Ancak modernizasyon, dijitalleştirme ve buluta geçişe  olan bağlılığımız sarsılmadı.

Zeile, “Yılın mevsimsel düşük noktası olan yaz aylarındaki rakamlar bile pandemiye göre çok daha yüksek” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir