Telegram grup görüntülü arama özelliğini duyurdu

0

Telegram grup görüntülü arama

Telegram grup görüntülü arama özelliği ile daha etkileşimli bir deneyim sunacak. Bu özelliğin geçen yıl getirilmesi planlanıyordu.

Telegram grup görüntülü aramalarına izin verecek

Grup görüntülü görüşmesinin Telegram’a gelmesi için uzun bekleyiş sona erdi. Telegram’ın iOS, Android ve masaüstü uygulamalarının en son sürümüyle kullanıcılar grup sesli sohbetlerini video konferans görüşmelerine dönüştürebilir.

Üstelik sunum yapmak veya bir şeyler göstermek isteyen kullanıcılar ekran paylaşımı da yapabiliyor. Ayrıca hem kamerayı hem ekranınızı aynı anda paylaşabiliyorsunuz.

Grup görüntülü aramaları için Telegram 30 kişilik sınır belirlemiş durumda. Ancak bu sayı kotasının yakında artması da planlanıyor.

Telegram’ın grup görüntülü görüşmelerini rakiplerine kıyasla çok geç geldi diyebiliriz. Nisan 2020’de Telegram, yıl için grup görüntülü görüşme özelliğini ekleyeceğini duyurmuştu. Telegram CEO’su Pavel Durov, şirketin özelliği Mayıs 2021’de yayınlayacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>