Telekom sektöründe iş ilanları iki katına çıkacak

0

Telekom sektöründe iş ilanları

Operatörler 5G hizmet sunumlarına hazırlanırken telekom sektöründeki iş açıklarının devam eden mali yılda iki katına çıkarak 38.000’e çıkması bekleniyor.

İnsan kaynakları yöneticileri ve işe alım firmaları ayrıca, teknik becerilere sahip insanlara yönelik daha yüksek talebin, benzer becerilere sahip profesyonelleri işe almak ve elde tutmak için BT sektörüyle rekabet eden endüstrinin yıpranma sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına neden olacağını söyledi.

Uzmanlar, FY22’de 19.000 olan iş sayısındaki tahmini artışın, ağ mühendisliği, ağ operasyonları, veri analitiği ve otomasyon alanındaki yetenekli profesyonellere duyulan ihtiyaçtan kaynaklanmasının beklendiğini söyledi. Telekomünikasyon sektöründeki mevcut ölçek ve hız, “AI, Nesnelerin İnterneti ( IoT ), 5G, gelişmiş veri analitiği ve Edge bilgi işlem gibi yeni teknolojilerin hızlı evrimi tarafından yönlendiriliyor” dedi.

Monster.com CEO’su Sekhar Garisa, “Telekom sektörü, MY20’de ortalama yüzde 13’lük bir büyümeye (işe alımda) tanık olurken, FY21’de yüzde 1’lik bir düşüş ve ardından MY22’de yüzde 29’luk büyük bir sıçrama izlendi” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>