Tesla menzil artışı için güncelleme yayınladı

0

Tesla menzil artışı

Tesla 2021 serisi Model 3 araçları için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle araçların menzilinde artış sağlanıyor.

Tesla menzil artışı için güncelleme yayınlamaya başladı

Elektrikli otomobil sektörünün önde gelen şirketi Tesla, yayınladığı güncellemelerle de tıpkı bir yazılım şirketi gibi hareket ediyor. Bu güncellemelerle araçlarda önemli iyileştirmeler sağlanıyor.

Tesla son olarak 2021 Tesla Model 3 araçları için yeni bir güncelleme yayınladı. Engadget’ın paylaştığı bilgilere göre 82 kW/h kapasiteli batarya paketine sahip araçlarda yazılım güncellemesiyle daha daha yüksek menzil gösterilecek. 77 kW/h batarya paketine sahip 2021 serisi Model 3 kullanıcıları için ise yaklaşık 14,5 km’lik menzil artışı sağlanabilecek.

Tesla’nın yayınladığı güncellemedeki iyileştirmelerin yalnızca 2021 Tesla Model 3 araçları kapsadığı belirtiliyor. Yani diğer model araçlarda bu güncelleme yer almayacak ve menzil artışı olmayacak. Electrek tarafından paylaşılan bilgilerde ise menzil artışıyla birlikte araçların verimliliğimde de artış olabileceği belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>