Tesla Model 3 üretimi rayına oturdu mu?

0

Tesla’nın elektrikli otomobilde devrim olarak lanse ettiği, düşük maliyetli, uygun fiyatlı, ekonomik elektrikli otomobil Model 3’ün üretim meselesi Tesla’nın iflasına kadar gidebilecek sorunların kaynağı olmuştu.

Yüz binlerce müşteri aracını bekliyor

Model 3’ten yüz binlerce ön sipariş alan ve sipariş başına 4000 dolar peşinatı da kasasına koyan Tesla, üretim ve araç teslimi için ise 2 sene sonraya randevu vermişti. Buna rağmen araçların üretimi için gerekli ucuz pil üretimini gerçekleştiremeyen, araç montajı için gerekli üretim hatlarını kuramayan ve her hafta on bin araç üretmek gibi hedeflerine ulaşamayan Tesla’nın, bu işi başarabileceğine dair inanç kaybolmuş, ekonomi basını ise kısa süre önce Tesla’nın iflasın eşiğine gelebileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Ancak bu iddialara sert çıkan Elon Musk, Tesla’nın hisselerinde manüpülasyon yapılmaya çalışıldığını vurgulamış ve Model 3 üretiminin yaz aylarında yüksek kapasiteye ulaşacağını açıklamıştı.

Musk verdiği sözü tutuyor gibi görünüyor zira son gelen raporlar Tesla’nın her hafta 3500 adet Model 3 üretmeye başladığını haber veriyor. Tesla’nın Temmuz hedefi ise haftada 5000 otomobil üretmek. Ancak Musk’ın orijinal planında, haftalık 5000 adet üretime ulaşmak için verilen zaman 2017 sonuydu. 6 aylık bir gecikmeyle de olsa, Musk şimdi hedeflerine ulaşıyor gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>