Tesla tam otonom sürüş hedefine ulaşamayacak

0

Tesla tam otonom

Bir Tesla mühendisi otonom sürüşün geleceği hakkında konuştu. Açıklamaya göre Tesla tam otonom sürüş hedefine bu yıl ulaşamayacak.

Tesla tam otonom sürüşte geride kalıyor

Bir Tesla mühendisi, şirketin bu yıl tamamen kendi kendine araçlara sahip olamayacağını belirtti. Şirketin CEO’su Elon Musk ise Ocak ayında yaptığı açıklamada, 2021’de tam otonom sürüşe geçeceklerini duyurmuştu.

Söz konusu açıklamayı yapan CJ Moore isimli mühendis, bu bilgileri Kalifornia Motorlu Araçlar Departmanı’na bildirdi. Ayrıca Tesla’nın şu anda 2. Seviye otonom sürüşte olduğu da düşünüldüğünde, tam otonom sürüş pek de gerçekçi bir hedef değil diyebiliriz.

Ancak Tesla, gerçekten otonom bir otomobil hedefini gerçekleştirmek için benzersiz bir yaklaşım benimsemeye devam ediyor. Diğer şirketler ve rakip otomobil üreticileri bir arabanın “görmesine” yardımcı olmak için lidar’a odaklanırken, Tesla sensörler, radar ve kameralarla birleştirilmiş bir sinir ağı üzerinde çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>