Tesla yeni model araç üretecek mi?

0

Tesla yeni model araç

Tesla’nın Çin için verdiği yeni bir iş ilanı, yeni tartışmaları gündeme getirdi. Bu iş ilanı sonrasında, Tesla yeni model araç üretecek iddiaları gündeme geldi.

Tesla yeni model araç çalışması mı yapıyor?

Elektrikli otomobil sektörünün dev ismi Tesla, özellikle Çin’deki faaliyetlerine yoğunluk gösteriyor. Bu kapsamda Tesla, Çin’de ekip anlamında da bir büyüme yaşıyor.

Çin’de Şangay bölgesinde faaliyete geçen 3. Tesla Gigafactroy tesisi, yeni çalışmaların da merkezi olabilir. Giga Shanghai isimli bu tesis için Tesla, Weibo isimli bir kariyer sitesinde iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanında 11 farklı pozisyonda, tasarım müdüründen grafik tasarımcısına kadar geniş bir ölçekte alım yapılacağı belirtildi. Çin’de küresel pazara hitap etmeyi planlayan Tesla’nın bu alımla, yeni bir üretim için yeni bir ekip kurmayı hedeflediği vurgulandı.

Yayınlanan ilan sonrasında Tesla’nın tek bir noktadan yeni model bir araç üretimi için çalışmalara başlayacağı iddiaları gündeme geldi. Ayrıca daha önce Musk’ın Ocak ayı itibariyle yeni model araç programına başlayabileceklerini belirtmesi de bu iddiaların artmasına neden olmuştu. Çin’de üretilecek aracın kompakt bir Model Y benzeri araç olabileceği konuşuluyor. Tesla’nın Çin’deki bu ilanıyla nasıl bir planlama hedeflendiğini, önümüzdeki aylarda görebileceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>