Tesla yüksek menzilli batarya üzerinde çalışıyor

0

Tesla yüksek menzilli batarya

Tesla yüksek menzilli batarya üzerinde çalıştığını duyurdu. Elon Musk, Avrupa için daha kompakt modeller üzerinde çalıştıklarını ve 1000 km menzil sağlayan batarya üreteceklerini duyurdu.

Tesla yüksek menzilli batarya geliştiriyor

Günümüzde elektrikli otomobillerin önündeki en büyük problem olarak kısıtlı menziller görülüyor. Tesla ise yeni nesil bataryaları ile bu sorunu ortadan kaldırmayı planlıyor.

Elon Musk yaptığı açıklamada, Avrupa için daha kompakt modeller üretebileceklerini bunun için yeni tasarımcılar ve mühendislerle çalışabileceklerini duyurdu. Şu anda araçlarının 600 km’nin üzerinde yol gidebileceğini belirten Musk, bunun çok daha fazlası için çalıştıklarını söyledi. Musk, 1000 km menzile sahip batarya geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Business Insider tarafından paylaşılan habere göre Tesla, batarya ömrünü ve kapasitesini artırmak için gerekli altyapıya tek başına sahip değil. Hatta 2020 yılı başında Musk, batarya materyallerinin çok pahalı olduğunu söylemişti. Ayrıca Tesla’nın 600 km menzili aşan tek aracı ise şu an için Tesla Model S. Geliştirilecek yeni batarya ile Tesla’nın 1000 km’ye ulaşıp ulaşamayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>