Tesla’dan güneş enerjili karavan hamlesi

0

Tesla güneş enerjili karavan

Elektrikli araç sektörünün lider ismi Tesla’dan güneş enerjili karavan hamlesi geldi. Bu karavanla kullanıcılar, rahat bir seyahat imkanına sahip olacak.

Tesla’dan güneş enerjili karavan modeli geliyor

Otomobilleriyle elektrikli araç dönüşümüne liderlik eden Tesla, son yılların trendi olan karavanlara da giriş yapıyor. Teknoloji devi, güneş panellerine sahip bir karavan üretecek.

Elon Musk katıldığı bir programda, güneş panelleriyle donatılmış karavan hakkında düşüncelerini paylaştı. Musk, güneş pabnellerine sahip olan ve çatısı açılıp kapanabilen bir karavan yapabileceklerini söyledi. Böyle bir tasarımla bir aracın menzilini yaklaşık olarak 45 km artırabileceklerini de belirtti. Güneş enerjili karavanın, kıyamet kopsa bile kullanılabilecek özellikte olacağını söyledi.

Elbette şu anda ortada kesin bir ürün veya çalışma yer almıyor. Ancak Musk’ın yapıtğı bu açıklamalar, Tesla’nın güneş panelleriyle donatılmış bir karavan yapabileceğini gösteriyor. Ayrıca Cybertruck için de güneş panelleri bulunan bir tavan düşüncesi olduğunu da göz önüne aldığımızda, böyle bir projeyi hayata geçirmek çok da zor olmayacaktır.

Son yıllarda göçebe çalışma tarzıyla karavan hayatı trend haline geldi. Böyle bir karavan göçebe yaşamı benimseyenler tarafından yoğun talep görebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>