Toyota yatırım yapmaya devam ediyor

0

Toyota yatırım

Toyota yatırım sürecine Güney Doğu Asya’da devam ediyor. Toyota, araç paylaşım şirketi Grab’e yatırım yaparak, yüksek teknolojili otomobiller için veri toplayacak.

Toyota yatırım ile yönetim kuruluna giriyor

Toyota, yolcu paylaşım operatörü Grab Holdings’e 1 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Böylelikle Toyota, Grab Holdings yönetim kurulunda söz sahibi olacak. En önemlisi ile Toyota, bağlı araçlar ve mobiliteden faydalanarak Grab bünyesindeki araçların verilerinden yararlanacak. Topladığı verileri analiz edecek olan şirket, çeşitli trafik durumlar ve araç davranışları gibi konularda yeni teknolojileri daha kolay geliştirebilecek.

İki ortak, güvenli sürüş alışkanlıkları sergileyen sürücüler için sigorta primlerinin maliyetini düşürmeyi amaçlayan telematik temelli sigorta gibi bağlantılı araç hizmetlerini başlatacak.

Ayrıca Grab, yeni fonların Güneydoğu Asya’daki GrabFood ve Grab Pay dahil olmak üzere çevrimdışı çevrim içi (O2O) hizmetlerinin daha da genişlemesini destekleyeceğini belirtti. Grab, Endonezya, Tayland ve Vietnam dahil olmak üzere toplam sekiz ülkede 217 şehirde faaliyet gösteriyor. Mobil ödeme, finansal hizmetler ve gıda teslimatı gibi hizmetler ile Asya’daki en önemli şirketler arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>