TSMC Japonya’da çip fabrikası duyurdu

0

TSMC Japonya

TSMC Japonya’da yeni çip fabrikası kuruyor. Fabrika, 2022 yılında boyunca yüksek geçecek üretim talebini karşılamaya çalışacak.

TSMC Japonya’da çip üretimine hız veriyor

TSMC, uzun vadeli çip ihtiyacını karşılamak için Japonya’da yeni bir üretim tesisi kurmayı planlıyor. Bu tesis, görünüşe göre 2022’nin ortasında 2022’ye kadar devam edecek COVID-19 salgını nedeniyle artan talebi karşılamak üzere inşa edilecek.

Dünyanın en büyük çip üreticisi ve Apple Inc’in önemli bir sağlayıcısı olan TSMC, Japonya’da daha eski yonga yapımı teknik bilgilerini kullanabilecek bir yonga tesisi düzenleyebileceğini belirtti. Bununla birlikte, tesisten üretimin 2024’ün sonlarında başlaması daha olası görülüyor.

Şirket ve Tayvan, otomobil üreticilerini üretimi kesmeye ve akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve müşteri ev ekipmanı üreticilerine zarar vermeye zorlayan pandemi kaynaklı uluslararası çip kıtlığını çözme çabalarında genellikle merkezi hale geldi.

Hükümet Başkanı CC Wei, şirketin beklenenden daha yüksek bir gelir açıklamasının ardından, “TSMC, kapasitemizi planlamak ve taleplerine yardımcı olmak için öncü ve özel uygulamalı bilimlere yatırım yapmak için beklentilerimizle dikkatli bir şekilde çalışıyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>