Türk girişimciler için Birleşik Krallık kapısını açan oyun başlıyor

0

Son yıllarda birbirinden yaratıcı girişim fikirleri ortaya çıkıyor. Girişimlerin fikir aşamasından çıkıp gerçeğe dönebilmesinin en etkili yolu ise hiç kuşkusuz yatırımlar. Bir girişim için fikir kadar alacağı yatırım da son derece önemli. Zaman zaman düzenlenen yarışmalar, girişimlerin desteklenmesinde önemli rol oynuyor. Bu yarışmalardan biri de ekim ayında Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) tarafından düzenlenecek olan Great Entrepreneur Games Türkiye.

Türkiye’deki başarılı girişimcileri öne çıkarmak isteyen Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT), 23 Ekim günü Great Entrepreneur Games Türkiye yarışmasını düzenliyor. Daha önce Singapur, Şili, Meksika ve Polonya gibi ülkelerde düzenlenen yarışma bu yıl ülkemizde de gerçekleştiriliyor.

Great Entrepreneur Games Türkiye ile oyun başlıyor

Projeleriyle yarışmaya katılan girişimciler, sanal bir çekirdek sermaye almak için birbiriyle rekabet edecek. Yarışma katılan girişimciler, girişimlerini yatırımcılara sunacak. Yatırımcılar da özel olarak geliştirilmiş bir uygulama üzerinden desteklemek istedikleri girişimi sanal bir çekirdek sermayesiyle ödüllendirecek. Bir oyun konseptinde olan yarışmanın kazananı ise, en yüksek miktarda sanal yatırım alan ilk üç girişim olacak.

Kazanan girişimcilere işlerini Birleşik Krallık’ta büyütme yolu açılacak. Uluslararası bir ağa dahil olması sağlanacak olan girişimler aynı zamanda, girişimci bir ekosistem ile bağlantı da kuracak.

Kazananlara özel bir iş geliştirme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir çalışma seyahati gerçekleştirecek olan girişimcilere GEP iş geliştiricileri tarafından mentorluk sağlanacak ve girişimciler, büyüme yolundaki hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için, potansiyel müşterilerle tanıştırılacak. 

Şimdi gelelim etkinliğin detaylarına.

23 Ekim günü, tüm gün boyunca sürecek olan etkinlik Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu‘nda gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak için girişimcileri 15 Eylül gününe kadar başvuru yapması gerekiyor. Başvuran girişimcilerden 50 tanesi yarışmaya katılmaya hak kazanacak.

Katılmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bunların en başında halihazırda uygulanabilen bir ürüne sahip Türk startup olmak şart. Ayrıca yarışmada şirketi temsil edecek kişinin akıcı bir İngilizce konuşabilmesi gerekiyor. Girişimin inovatif ve girişimci bir bileşeninin olması da şartlar arasında. Son olarak, şirketin global bir firma dönüşme hedefi olması da bekleniyor.

Adayların başvurularını 15 Eylül 2019’a kadar buradan gerçekleştirmeleri gerekiyor. Elemeyi geçen adaylar en geç 7 Ekim 2019 tarihine kadar bilgilendirilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>