Türkiye’den yeni bir girişim GES: gazete, ekmek, süt

0

Türkiye’de yeni girişimlere çok az rastlanıldığı gibi yeni duyurulan gelişmeler de oldukça önemseniyor. Son dönemlerin en çok konuşulan girişimlerinden birisi de gazete, ekmek, süt. Kurulduğu ilk günden itibaren önemli bir misyonu belirleyen girişimde, 07.30 itibari ile sistemden yararlanan kişilere gazete, ekmek ve süt teslim ediliyor. Farklı ekmek çeşitlerinin ve gazetelerin bulunduğu sistemde, internet sitesi üzerinden gerekli desteği sağlamak mümkün. Bu açıdan şu anda aktif bir şekilde kullanılan sistemi kullanmak isteyenlerin, site üzerinden işlemlerini yapabilmesi mümkün.

Ankara Ve İstanbul’da Başladı

Gazete, ekmek, süt şu anda sadece Ankara ve İstanbul’da aktif halde. Bu nedenle sistemden yararlanmak isteyenler için il sınırlaması olduğu göz önünde bulundurulmalı. İllerde de başlangıç aşamasında belirli bölgelere hizmet veriliyor. Kısa süre içerisinde dağıtım ağının genişletileceği gazete, ekmek, süt site üzerinden ön talep toplayarak farklı alanlarda da hizmet verebileceğini açıklıyor.

Rakamlarla Gazete, Ekmek, Süt

Yapılan son açıklamalara göre sistemden yararlanan abone sayısı 200.  Kısaca GES olarak adlandırılan girişim, tüm dağıtım işlemini kendi imkanları ile yaptığı gibi şu anda farklı bölgelere açılması ile birlikte personel sayısını da arttıracak. Kurucu ortaklardan Sonay Berktaş sistemin işleyişi hakkında bilgiler verirken, özellikle hizmet bedeli alınmamasının sebebini belirtti. GES sistemine yararlanmak isteyenlerin süt, gazete ve ekmek için piyasa fiyatlarını ödemesi yeterli. Bu açıdan ek bir ücret ya da teslimat ücretinin ödenmesi gerekmiyor. Yaklaşık 1 yıldan beri yatırımlar ve anlaşmalar sağlayarak belirli bölgelerde hizmet vermeyi başaran GES’in daha fazla alana ulaşması, herkesin 07.30 itibari ile kapısında gazete, süt ve ekmeğini hazır bir şekilde bulmasını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>