Twitter anket özelliğini geliştiriyor

0

twitter-polls-1Popüler sosyal medya kanallarından Twitter, bilindiği gibi geçtiğimiz dönemde anket özelliğini duyurmuş ve kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Birçok farklı kesimden kullanıcının ilgisi ile karşılanan Twitter’ın söz konusu bu anket özelliği, beraberinde bir eleştiriyi de getirmişti. Zira Twitter, bahsi geçen anket özelliğini, sadece iki farklı seçenek sunabilme olarak kısıtlamıştı.

Son gelen bilgilere göre ise Twitter, gelen bu eleştirileri göz ardı etmemiş ve yakın zaman içerisinde, iki seçenek kısıtlamasını artırma yönünde adım atma hazırlığında!

Twitter Anket’in iki seçenek kısıtlaması, kalkabilir!

Aslında aktarılan bu bilgi, bir safsatadan çok daha ötesi… Zira Twitter’ın Genel Medya Yöneticisi Katie Stanton, çeşitli anketler oluşturdu ve Twitter aracılığı ile oluşturulan bu twit anketler, iki seçenek ile sınırlı kalmayan ve dört seçenek sunan anketlerden meydana geldi.

Twitter yöneticilerinden gelen bu anket twitlerinden sonra, yakın zaman içerisinde iki seçenek sınırının kalkacağı dillendirilmeye başlandı.

Bu da demek olacak ki artık Twitter kullanıcıları oluşturacakları anketler için, sadece “Evet” veya “Hayır” cevaplarını kabul etmekle sınırlı kalmayıp, çok daha fazla seçenek sunan twit anketler oluşturabilecekler.

Şu an için, doğrudan Twitter kanadından resmi bir bilgi gelmiş değil. Ancak anlaşılan o ki Twitter, son dönemlerde yaşadığı mali sıkıntıları, aynı zamanda mevcut kullanıcıları için yaşamamak adına, gelen bu eleştirileri geri çevirmeyecek.

Eren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor. Keza iş dünyasını da takip eden Eren Ertem, ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>