Twitter çalışanı Suudi Arabistan casusu çıktı

0

Twitter siyasi reklamlar

Twitter’ın bir çalışanı, Suudi Arabistan için casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye sevk edildi.

Muhalifleri sunucudan takip etmiş

Ali Alzabarah isimli Suudi Arabistan kökenli çalışanın, Twiter’da Suudi muhaliflerin hesaplarını incelediği ve bilgileri Suudi Arabistan yöneticilerine aktardığı iddia ediliyor. 

Alzabarah’ın Twitter için çalışmadığı dönemde de Suudi casusu olarak görev yaptığı ve Twitter çalışanları ile Suudi yönetimi arasında kontak kurma görevini üstlendiği dile getiriliyor.

Alzabarah’ın, Suudi Arabistan’daki en önemli muhalif isimlerden olan Omar Abdulaziz ve muhalefetle bağlantılı 6000 kişinin tüm yazışmalarını, adres ve kişisel bilgilerini Suudi yönetmine aktardığı tespit edilmişti.

Suudi Arabistanlı çalışanlar, Suudi prenslerinin Twitter’dan büyük miktarda hisse alıp şirkete ortak olması sonucunda Twitter’da kolayca iş bulmaya başlamıştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>