Techinside Google News
Techinside Google News

Twitter daha fazla reklam gösterecek

- Advertisement -

Twitter reklamlarını görmeye hepimiz alışığız ancak bu sefer sosyal medya devinin hedefi daha yüksek. Dün yapılan açıklamayla siteye giriş yapmamış insanlara da reklam gösterileceği duyuruldu. Bu da firmanın tahminine göre ayda 500 milyon kişi demek oluyor.

twitter-reklam[1]Test edilen bu yeni program ile birlikte profil sayfalarında ve özel tweet gösterimi yapılan sayfalarda, tweet’lerin arasına reklam yerleştirilecek. Bu da demek oluyor ki birisi Google yoluyla bir tweet gördüğünde ya da bir yazının içinde tweet görüntülendiğinde, giriş yapılmamış dahi olsa reklam oynatılabilecek. Ayrıca bu reklamlar sadece masaüstü kullanımında görülebilir olacak.

San Francisco merkezli sosyal medya sitesi Twitter’a göre uygulamalar üzerinde ve Twitter sitesi dışında tweet görüntüleyen ve kullanan yarım milyar insan var. Firmanın CEO’su Jack Dorsey, giriş yapmayan kullanıcılar üzerinden para kazanmanın yollarını anlatıyor. Böylece firma bu insanlara reklam gösterimi yaparak, daha fazla reklamcı ve para çekecek. Twitter, bu yeni reklam taktiğini önümüzdeki günlerde Amerika, İngiltere, Japonya ve Avustralya’da kullanıma sunacak.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir