Uber ile Arrival birlikte çalışıyor

0

Uber ile Arrival

Elektrikli taksilere geçiş konusunda Uber ile Arrival birlikte çalışıyor. Uber, elektrikli araçlara geçiş konusunda planlama yapıyor.

Uber ile Arrival elektrikli araçlar için çalışıyor

Uber, 2025’e kadar Londra’daki araçlarını elektrikli taksiye dönüştüreceğini duyurmuştu. Son olarak Uber, Birleşik Krallık merkezli otomobil üreticisi Arrival ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Bu ortaklıktan önce, Arrival kurumsal kullanım için elektrikli kamyonetler ve otobüsler üzerinde çalışıyordu. Hizmet ağı bir hayli geniş olan Uber, Arrival ile ulaşım ağını elektrikli taksilerle çevre dostu hale getirecek. Elektrikli aracın nasıl görüneceğine yönelik ön tasarımlar paylaşılırken, aracın nihai tasarımının 2021 sonunda ortaya çıkacağı belirtildi. Bununla birlikte Arrival, elektrikli aracın 2023 yılı üçüncü çeyreğinde üretime girmesini bekliyor.

Şirketler, yolcu konforuna odaklanan uygun fiyatlı bir elektrikli araç tasarlıyor. Uber, sürücülerin bir Arrival aracına ne zaman ve nasıl başvurabileceklerini açıklamadı. Elektrikli araçlara geçiş yapan sürücüler, yolcuların özel olarak tamamen elektrikli araçlar talep etmesine olanak tanıyan seçenek olan Uber Green’den de yararlanacak.

Elektrikli araçlarla yolculuk hizmeti Ocak ayında 1.400 yeni Kuzey Amerika şehir ve kasabasına genişledi ve Mart ayında Londra’ya ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>