Techinside Google News
Techinside Google News

Uçakta laptop yasağı Avrupa’ya genişleyebilir

- Advertisement -

ABD’nin Türkiye dahil olmak üzere bazı Müslüman ülkelerden ABD’ye yapılan direkt uçuşlar için getirdiği kabinde elektronik eşya yasağı yakında Avrupa’ya da genişleyebilir.

ABD yönetimi içindeki güvenlik endişeleri, yasağı sadece Müslüman ülkeler için uygulamanın yeterli olmayacağı fikrinin tartışılmasına neden oluyor.

Yasak her an açıklanabilir

Bazı ABD ve Avrupa hava yolu şirketlerinin yöneticileri de ABD’nin bu yasağı her an devreye alabileceğini ancak zamanının belli olmadığını dile getiriyorlar. Trump yönetiminin, kargo bölümünde patlayabilecek pillerin uçağa verebileceği zararı engellemek için hava yollarından çözüm üretmelerini istedikleri konuşuluyor. Bu sırada ABD güvenlik görevlilerinin hava yolu şirketleri ile sürekli toplantılar düzenledikleri de dile getiriliyor.

ABD’nin Avrupa’dan gelen direkt uçuşlarda kabin içine elektronik cihaz yasağı getirmesinden sonra sıranın Asya ve Avustralya’ya geleceği de vurgulanıyor. Bir diğer deyişler, çok yakında ABD’ye giden uçuşlarda hiçbir şekilde kabin içinde telefondan büyük elektronik cihazları bulundurmak mümkün olmayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir