Ulaşımda Bitcoin kullanılabilir mi?

0

ulaşımda Bitcoin

Kiev’de toplu ulaşımda Bitcoin kullanılmasına yönelik yeni öneriler sunuldu. Peki toplu ulaşımda Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kullanmak mümkün mü?

Toplu ulaşımda Bitcoin önerisi

Kiev Şehir İdare Kurumu tarafından ortaya atılan bir önerilye, ulaşımda kripto para birimlerinin kullanılması gündeme geldi. Yapılan açıklamaya göre, toplu ulaşım için yapılacak ödemelerin kripto parayla gerçekleştirilebileceği konuşuluyor. Üstelik bu, yeni görüşülmeye başlanan bir konu da değil. Kiev’deki bir Bitcoinist, 2018’de bu konuyla ilgili görüşmelerin başladığını duyurdu.

Bitcoinsit’in yaptığı açıklamaya göre, bu durum ilk olarak 2018’de gündeme gelmiş ancak Bitcoin’in o tarihlerdeki yüksek fiyatı nedeniyle askıya alınmıştı. Şimdi ise hem Bitcoin fiyatının uygun olması hem de kripto para birimlerinin daha ulaşılabilir seviye gelmesi, görüşmeleri tekrar gündeme getirdi.

Ukrayna’da kripto para sektöründeki madenci ve yatırımcı sayısının da bir hayli fazla olması, görüşmelerin olumlu sonuçlanabileceği yönünde yorumlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>