Techinside Google News
Techinside Google News

Uygulamaların favorisi Facebook ve Google!

Yazılım geliştiricileri, çeşitli kanallar üzerinden yaptıkları çalışmalarla uygulamaların daha büyük kitlelere ulaşmasını hedefliyor.
- Advertisement -

Yazılım geliştiricileri, çeşitli kanallar üzerinden yaptıkları çalışmalarla uygulamaların daha büyük kitlelere ulaşmasını hedefliyor. Bu konuda ise Facebook ve Google çok ciddi bir dağıtım aracı olmayı başarıyor.

uygulamaların

Uygulamaların favorisi Facebook ve Google sayesinde geliştiriciler büyüyor!

Uber kredi kartları yolda!

AppFlyer tarafından yayınlanan rapora göre, uygulamaların en çok indirildiği kanallar Facebook ve Google Ads olarak listelendi. Uygulama ve oyun bazlı yapımların en çok indirildiği kanalları gösteren rapor hakkında detayları paylaşalım.

2017 yılının ilk yarısında yapılan 6 milyar yükleme üzerinden yapılan raporlamada oyun ve oyun dışı uygulamaların yüklenme ve ulaşım kanalları ortaya çıktı. Ortaya çıkan sonuçlar, Facebook ve Google AdWords kanallarının zirvede olduğunu gösteriyor. Bu iki kanal, 2016 yılında da zirvedeydi. Bu iki kanalı, Apple Search Ads takip ediyor.

Apple Search Ads, oyun alanında 4. sıraya, uygulama alanında ise 3. sıraya çok hızlı bir şekilde yükselmeyi başardı. Sosyal medya ve arama motorlarının gücünü dijital hayatın her noktasında açık bir şekilde hissedebiliyoruz. Oyun ve yazılım geliştiricileri bu mecralar üzerinden hem bireysel hem de sponsorlu paylaşımlarla çok ciddi kitlelere erişim sağlayabiliyor.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir