Uygun fiyatlı Tesla ne zaman geliyor?

0

Uygun fiyatlı Tesla

Uygun fiyatlı Tesla için Çin’deki çalışmalar tüm hızıyla devam ediliyor. 25 bin dolar değerindeki bu araç, tüm dünyada satışa sunulacak.

Uygun fiyatlı Tesla için yeni açıklama

Elektrikli otomobil sektörüne yön veren Tesla, herkes için ulaşılabilir bir marka olmayı da istiyor. Operasyonlarının bir kısmını Çin’e taşıyan ve burada üretim yapan Tesla, yeni bir planlama içerisinde yer alıyor.

Tesla’nın Çin’deki operasyonlarının başındaki isim olan Tom Zhu, 25 bin dolar değerinde uygun fiyatlı bir model üreteceklerini söyledi. Ayrıca bu aracın tüm dünyada bulunan Tesla bayilerinde satılacağını da açıkladı. Şimdilik Tesla Model 2 olarak isimlendirilen araç için birçok iddia ortaya atılmıştı. Zhu tarafından yapılan bu açıklamayla yeni model üretimiyle ilgili iddialar doğrulanmış oldu.

Çinli tasarımcılar tarafından tasarlanacak bu araç, uzak doğuya özgü bir imza içerecek. Bu tasarımla Avrupa başta olmak üzere diğer faaliyet bölgelerinde de satışa sunulacak.

Aracın çıkış tarihiyle ilgili henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak tüm ülkelerde satışa sunulacak bu modelin, bu yılın Mart ayında testlerinin yapılması bekleniyor. Ayrıca 2021 yılı sonuna kadar tüm bayilerde satışa sunulması da sürpriz olmayacak diyebilir. Şu anda kesin bir bilgi paylaşılmasa da Kasım ayında Guangzhou Otomobil Fuarı’nda araç görücüye çıkabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>