Varlık takibi için uydu bağlantısı trend haline geldi

0

Varlık takibi için uydu bağlantısı

Uydu kapsama alanı giderek yaygınlaşsa da henüz yüzde 100 kapsamada değil. Sateliot ile Sensefinity arasındaki proje, veri iletimi sağlayan 1.000 akıllı konteynerin piyasaya sürülmesini hedefliyor.

Şirketler, akıllı konteynerlerin bir yükün durumuna ilişkin gerçek zamanlı bilgi sağlamasıyla, projenin gemi şirketlerine konteyner bakım ve onarımlarında yılda 1.4 milyon dolara kadar tasarruf sağlayabileceğini tahmin ediyor. Sateliot, 5G NB-IoT uydu takımyıldızını Sensefinity’nin akıllı kapsayıcılarına getirerek, Sensefinity’nin konumu, sıcaklığı, nemi ve kapsayıcı ihlalini gerçek zamanlı olarak izlemesine ve izlemesine olanak tanırken, yeni işbirliği daha uygun fiyatlı, verimli bir çözüm sağlamayı amaçlıyor. Bir konteyner okyanusa düştüğünde, ateşin yakınında olduğunda ve yolculuk sırasında karşılaşılan diğer darbeler veya hasarlarda da bir uyarı gönderilir.

Sateliot’tan Jaume Sanpera, “Akıllı konteynırlara ve 5G-NB IoT uydularından oluşan ağımız aracılığıyla küresel sürekli bağlantı iletimine yatırım yapmak, gemilerin ve nakliye şirketlerinin taşınan malları daha iyi kontrol etmesini sağlayarak, şirketlere yılda milyarlarca dolara mal olan hasar iddialarından ve davalardan kaçınılmasını sağlayacaktır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.