Vodafone 6 aylık mali sonuçlarını açıkladı

0

Vodafone, 2017 yılının 6 aylık mali yıl sonuçlarını açıkladı. 2017 yılının Nisan ve Eylül ayları arasında, yılın ilk mali yarıyılını tamamlayan Vodafone’nun açıkladığı sonuçlar dikkat çekici.

Vodafone 6 aylık finansal sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, 2017 yılının Nisan ve Eylül ayları arasını kapsayan 6 aylık finansal yarıyılda, 4.5 milyar TL gelire ulaştığını açıkladı. Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaşan %20.4 artış ile Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FAVÖK) kârı 1.3 milyar TL seviyesine ulaştı. Vodafone Türkiye’nin Faiz ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FVÖK) ise %43,2 artış ile 531 milyon TL olarak açıkladı.

vodafone

Abone sayısında artış devam ediyor

Son 6 aylık dönem raporu içinde abone sayılarındaki değişimle alakalı rakamlar da açıklandı. Geçen yılın aynı dönemine göre 579 bin daha fazla abone kazanarak toplam abone sayısını 23.2 milyona yükseltti. Bu rakamın %49.3’lük kısmı olan 11.4 milyon abone ise faturalı hat kullanıyor. Şirketin 4.5G abone sayısı da 11 milyona ulaştı.

Tüm Türkiye genelinde 12 bini geçen 4.5G erişim noktasın sunan Vodafone Türkiye’nin en geniş kapsama alanına sahip operatör olma özelliği devam ediyor.

Reddit borsaya açılma hazırlığında!

Açıklanan rakamlara göre data kullanımında da çok ciddi bir artış var. Bir önceki yılı neredeyse ikiye katlayan data kullanım rakamları 323 bin terabyte seviyesine ulaştı.

Mobil internet noktasında büyük sıçrama yapan şirket, sabit genişbant servisinde de yükseliş yaşadı. Son 1 yıl içinde yaşanan 158 bin abone artışı sonrasında toplam sabit genişbant abone sayısı 623 bine ulaştı. Bu servislerden elde edilen gelirde de %33 artış yaşandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>