VSCO kamera şirketi satın aldı

0

VSCO kamera şirketi

Fotoğraf düzenleme konusunda sektörün önemli isimlerinden biri olan VSCO kamera şirketi satın aldı. VSCO bu satım almayla video düzenlemede de uzmanlaşacak.

VSCO kamera şirketi Rylo’yu satın aldı

Akıllı telefonların hayatımızdaki etkisinin artmasıyla artık her anı, her bilgiyi fotoğraflayabiliyoruz. Bu da fotoğraf ve videoların düzenlenme ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Fotoğraf düzenleme konusunda önemli çalışmalara imza atan VSCO, yeni bir kamera şirketi alarak bu kez video düzenleme işine girmeye hazırlanıyor.

Rylo isimli video düzenleme şirketi, bir dönem 360 derece kameralar üreterek piyasada tanınır hale gelmişti. Ancak bu alanda beklediği geliri elde edemeyen şirket, daha sonra mobil video düzenleme işine giriş yapmıştı.

VSCO yöneticilerinden Joel Flory, kullanıcıların kendilerini yaratıcı şekilde ifade edebilmeleri için çalışmalarına devam edeceklerini söylüyor.

VSCO, abonelik bazlı hizmet modeli sunuyor. Aylık abonelik ücreti 5 dolar olan VSCO’nun, yıllık abonelik ücreti ise 20 dolar seviyesinde.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>