Techinside Google News
Techinside Google News

VW ID.Buzz elektrikli minibüsünü tanıttı

VW ID.Buzz elektrikli minibüsünü nihayet tanıttı. Kuzey Amerika’ya yönelik geliştirilen elektrikli minibüs merakla bekleniyordu.

VW ID.Buzz elektrikli minibüsünü nihayet tanıttı. Kuzey Amerika’ya yönelik geliştirilen elektrikli minibüs merakla bekleniyordu.

Volkswagen nihayet Kuzey Amerika’ya yönelik ID.Buzz elektrikli minibüs versiyonunu tanıttı. İki ekstra koltuklu üç sıralı tasarım, yolda seyahat edenler ve büyümekte olan aileler için oldukça çekici özellikte. Ancak bu sadece modern Microbus’un uzatılmış bir versiyonu değildir. Daha büyük bir 91kWh bataryaya (iki sıralı için 82kWh’ye kıyasla), arkadan çekişli trim için daha güçlü bir 282HP motora (201HP’ye kıyasla) ve daha yüksek 9160 km/s azami hıza (144 km/s’e kıyasla) sahip. Henüz bir menzil tahmini olmasa da, 330HP çift motor sistemine sahip isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş konfigürasyonu da olacak.

- Advertisement -

ID.Buzz özellikleri

İç mekan teknolojisi, iki sıralı modelden çok fazla değişmedi. Araçta 5.3 inçlik bir dijital gösterge paneli ve 12.9 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Daha büyük olan ID.Buzz, artık ID.7’deki kullanımı daha kolay arayüze sahip ve toplam sekiz USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Üç sıralı elektrikli araç ayrıca standart olarak Seviye 2 sürücü yardımı ile birlikte geliyor. Özelleştirilebilir kabin aydınlatması, şarj seviyelerinden navigasyon yönlerine kadar her şey için bir durum göstergesi olarak ikiye katlanıyor.

Kuzey Amerika minibüsü ayrıca 1,7 m uzunluğuyla VW grubundaki herhangi bir arabanın en büyük panoramik tavanına sahip. Gerekmediğinde opak hale getirmek için elektrokromik cam kullanıyor. Ayrıca yolcu koltuğu alanının altında 110 V’luk bir priz yer alıyor ve bagaj bölümündeki 12 V’luk bağlantı noktası donanımınızın daha fazlasını şarj edebiliyor. Dokuz hoparlörlü bir ses sistemi standarttır, ancak 14 hoparlörlü Harman Kardon ünitesine yükseltebilirsiniz.

VW, 2024 çıkışından önce Kuzey Amerika ID.Buzz için fiyatlandırmayı henüz açıklamadı. Bununla birlikte, Microbus gibi insanların minibüsü olması beklenmiyor. Karşılaştırılabilir en yakın iki sıralı model olan Buzz Style, İngiltere’de vergi dahil 79.240 dolara satıyor. Bu model ise klasik bir sürüşün çevre dostu bir şekilde yeniden canlandırılması isteyen nostaljik sürücüler ve ID.4 crossover’ın sağlayabileceğinden daha fazla kapasite isteyen varlıklı elektrikli araç hayranları içindir. ID.Buzz henüz ülkemize gelmemiş durumda. Eğer gelecek olursa, muhtemelen farklı paket seçenekleriyle piyasaya çıkacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:07:03

Masterpass 2023’te rekor kırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir