Techinside Google News
Techinside Google News

Western Digital, Hatalı SanDisk Extreme SSD’ler için güncelleme yayınlayacak

Western Digital, SanDisk Extreme ve Extreme Pro SSD'lerindeki bir güvenilirlik sorununu çözmek için bir firmware güncellemesi yayımlayacağını söylüyor

Western Digital, SanDisk Extreme ve Extreme Pro SSD‘lerindeki bir güvenilirlik sorununu çözmek için bir firmware güncellemesi yayımlayacağını söylüyor. Son birkaç ayda, Reddit, SanDisk forumları ve Twitter, son zamanlarda satın aldıkları 4TB ve 2TB’lik Extreme V2 ve Extreme Pro V2 taşınabilir sürücülerin üzerindeki verileri aniden silmeye başladığı ve bazı durumlarda okunamaz hale geldiği şikayetleriyle dolup taşıyor. Sorun, görünüşe göre 2022’nin sonundan bu yana üretilen sürücülerle sınırlı ve özellikle 4TB modellerini etkiliyor.

Cuma günü Western Digital, aylar önce keşfedildiğinden bu yana sorun hakkında ilk kamu açıklamasını yaptı ve ArsTechnica’ya 4TB’lik Extreme ve Extreme Pro varyantları için bir yazılım güncellemesi hazırladığını söyledi. Şirket, “Western Digital, bazı müşterilerin 4TB SanDisk Extreme ve/veya Extreme Pro taşınabilir SSD’ler (SDSSDE61-4T00 ve SDSSDE81-4T00) ile bir sorun yaşadığını belirten raporların farkındadır,” dedi. “Sorunu çözdük ve yakında web sitemize bir firmware güncellemesi yayımlayacağız. Soruları olan veya sorun yaşayan müşterilerin Müşteri Destek ekibimizle iletişime geçmeleri gerekiyor.”

- Advertisement -

Tarih henüz belli değil

Western Digital, güncellemenin ne zaman geleceğini veya 2TB’lik modeller için bir düzeltme üzerinde çalışıp çalışmadığını söylemedi. ArsTechnica’ya göre, şirket, Extreme veya Extreme Pro SSD‘lerinden biri başarısız olduktan sonra verilerini kaybeden müşterilere iade teklif edip etmeyeceği konusundaki soruları yanıtlamadı. Western Digital, Engadget’ın yorum ve daha fazla bilgi talebine hemen yanıt vermedi. Eğer 2022’nin sonundan önce satın aldığınız bir SanDisk Extreme veya Extreme Pro SSD’niz varsa, sürücünüzün iyi olduğunu ve aniden başarısız olma konusunda endişelenmenize gerek olmadığını düşünüyoruz. Yine de, Western Digital‘ın yavaş yanıtı hayal kırıklığı yaratıyor, özellikle SanDisk sürücülerinin genellikle güvenilir olması nedeniyle.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir