WhatsApp 1 milyar kullanıcı sınırını aştı

0

WhatsApp-930x556

Facebook’un 19 milyar dolar ödeyerek satın aldığı anında mesajlaşma yazılımı WhatsApp, istikrarlı yükselişini sürdürerek 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Kısa süre önce, yıllık 1 dolarlık abonelik ücretini kaldırdığını açıklayan WhatsApp bu sayede kullanıcı sayısının daha hızlı artmasına neden oldu. Brezilya gibi ülkelerde çok sayıda WhatsApp kullanıcısı uygulamaya ödeme yapabilecek dijital ödeme sistemlerine erişim imkanı bulamadığından bir yılın sonunda WhatsApp aboneliğini kapatmak zorunda kalıyordu. WhatsApp yöneticileri, 1 dolarlık yıllık ücreti kaldırmalarının sebebi olarak bu kullanıcıları göstermişlerdi.

Facebook’un CEO’su Zuckerberg ise, WhatsApp’ın para kazanması için henüz erken olduğunu, uygulamanın hem yeni kullanıcılar kazanması hem de hizmetlerini geliştirmesi gerektiğini vurgulamıştı.

One billion people now use WhatsApp. Congrats to Jan, Brian and everyone who helped reach this milestone! WhatsApp's…

Mark Zuckerberg paylaştı: 1 Şubat 2016 Pazartesi

Zuckerberg, WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaşması sebebiyle yayınladığı açıklamada uygulamanın Facebook’a geçişinden sonra 500 milyon yeni kullanıcı kazandığını ve 1 milyardan çok daha fazla yeni kullanıcı kazanacağını ifade etti. Ayrıca uygulamanın iş dünyasındaki iletişimi kolaylaştırmak için çalışacağının da altını çizdi. Bu da WhatsApp’ın önümüzdeki dönemde kurumsal/profesyonel kullanıcılara daha fazla hitap edeceğinin işareti olarak kabul edilebilir.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>