Windows 10X projesi iptal mi oldu?

0

Microsoft bir Windows’u daha teknoloji tarihinin tozlu sayfaları arasına gömmeye karar verdi. Bu kez hayatına son verilecek Windows, henüz kullanıcılara ulaşmayan Windows 10X olacak.

Neden vazgeçildi?

Microsoft’un bu kez sonlandırdığı Windows, şirketin yeni popülerleşmeye başlayan iki ekranlı cihazlar için geliştirdiği ve light özelliklere sahip olması istenen Windows 10X… Şirket, bir süredir yeni hafif Windows 10 versiyonu üzerinde çalışsa da yeni aldıkları kararla Windows 10X’e odaklanmak yerine, mevcut Windows 10’u geliştirip iki ekranlı cihazlara adapte etmeye odaklandı.

Lirket ayrıca 2020’deki pandemiyle beraber, laptop’lara olan ilginin yeniedn arttığını ve işlemci krizi nedeniyle tüketicilerin iki ekranlı cihazlara bir süre daha yoğun ilgi göstermeyeceğini tahmin ediyor. Dolayısıyla Windows 10X için harcanacak kaynakların çok büyük getiri sağlamayacağına karar verilmiş gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>