Xiaomi 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

0

Xiaomi 2020 ilk çeyrek

Son yıllarda teknoloji dünyasının yükselen ismi Xiaomi 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Xiaomi’nin akıllı telefon satışları, koronavirüsten pek etkilenmedi.

Xiaomi 2020 ilk çeyrek geliri

Koronavirüs salgını, 2020 yılının ilk çeyreğinde teknoloji dünyasından birçok şirket için belirleyici rol oynadı. Özellikle tüketici elektroniği kategorisinde, satışlar salgından olumsuz etkilendi.

İlk çeyreğin tamamlanmasının ardından teknoloji şirketleri de mali tablolarını açıklamaya devam ediyor. Son olarak teknoloji dünyasının yükselen isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon satışlarıyla ilgili bilgi verdi. Xiaomi, koronavirüs sürecinde azalan talebe rağmen gelirlerini beklentilerin üstüne çıkarmaya başardı.

2020 yılı ilk çeyreğinde Xiaomi 7 milyar dolar gelir barajını aştı. 2019 yılında aynı dönemde 6.15 milyar dolar gelir elde eden teknoloji devinin, bu yılki hedefi 6.75 milyar dolar seviyelerindeydi. Açıklanan mali tabloyla Xiaomi, beklentilerin çok daha üstüne çıkmış oldu.

Xiaomi’nin salgın döneminde üretim konusunda ciddi sorunlarla karşılaşması, talebi direkt olarak karşılayabilmesi bu dönemde elini güçlendirdi. Ayrıca Huawei ile Google arasındaki gerginliğin de halen son bulmaması, şirketin elini güçlendiriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>