Yapay zeka dolandırıcılıklara karşı koruyor

0

Yapay zeka dolandırıcılık

Mastercard ve Microsoft yaptığı açıklamada, iki şirketin dijital sahtekarlıkla mücadele etmek için teknolojilerini birleştirdiğini duyurdu. Mastercard’ın Dijital İşlem Öngörüleri, finansal kurumların ve kredi veren kuruluşların gerçek işlemleri onaylarken sahtekarlığı daha iyi tespit etmesine yardımcı olmak için Microsoft’un Dynamics 365 Dolandırıcılık Koruması yapay zeka (AI) teknolojisini içerecek.

Basın açıklamasına göre, ortaklığın amacı tüketiciler ve işletme sahipleri için güvenli ve sorunsuz çevrimiçi işlemleri kolaylaştırmaktır. Teknoloji, tüketici bilgilerini ele geçiren ve bunları meşru işlemlere itiraz etmek için kullanan dolandırıcılara karşı daha iyi savunma yapabilir.

Microsoft’un yapay zeka teknolojisinin entegrasyonu ile Mastercard’ın Dijital İşlemleri, gelişen dijital tehditlere uyum sağlayabilir. Teknoloji, akıllı saatler ve dijital cüzdanlardan yapılanlar da dahil olmak üzere çevrimiçi işlemleri kolaylaştırmak için kullanılacak.

Ajay, “Çevrimiçi alışveriş basit, hızlı ve güvenli olmalıdır. Ancak durum her zaman böyle olmuyor. Dünyanın dört bir yanındaki finans kurumlarına sağladığımız gerçek zamanlı istihbaratı geliştirmeye yardımcı olmak için gelişmiş kimlik ve dolandırıcılık teknolojisi geliştirmeye kararlıyız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>