Yapay zeka ile sigara yasağı uygulanacak

0

sigara yasağı

Yapılan yeni bir ortaklık ile sigara yasağı uygulaması için yapay zeka kullanılacak. Sigara yasağı için Azure IoT platformu kullanılacak.

Azure IoT sigara yasağı için kullanılacak

Benzin istasyonlarında sigara yasağının uygulandığına yönelik bilgilendirici levhalar kullanılıyor. Ancak istasyonda güvenliği sağlamak için bu levhalar yeterli olmuyor. Bu nedenle bazı büyük istasyonlarda kameralarla izleme yapılıyor. Kameraların elde ettiği görüntülerin personeller tarafından izleniyor olması da ek çalışanlara ihtiyaç duyulmasına neden oluyor.

Microsoft ve Shell’in yaptığı yeni bir ortaklık ile yapay zeka gerekli güvenliği sağlayabilecek. Anlşamaya göre Shell istasyonlarında kameralar ile izlenen görüntü Microsoft’un Azure IoT platformu tarafından incelenecek. Kameraların elde ettiği görüntülerde sadece sigara içilen bölümler bulut platformuna yüklenecek. Böylelikle sigara içen kişinin tespit edilmesi sağlanacak. Ayrıca tüm görüntünün buluta yüklenmemesi ile ek kapasite ihtiyacı olmayacak.

Ortaklığın sadece istasyonlar ile sınırlı kalmayacağı, petrol rafinerilerinelerinde ve sondaj çalışmalarında da kullanılacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>