Yapay zeka şirketi Neuralink etkinlik düzenleyecek

0

yapay zeka şirketi Neuralink

Elon Musk’ın bir projesi olan, yapay zeka şirketi Neuralink etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Elon Musk, etkinlikle ilgili duyuru da yaptı.

Yapay zeka şirketi Neuralink etkinliği 20 Ağustos’ta

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk, yapay zekaya da büyük bir ilgi duyuyor. Yapay zeka alanında yenilikçi faaliyetlerde bulunmayı hedefleyen Musk, bunun için Neuralink isimli bir şirket de kurmuştu.

Elon Musk tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımla, Neuralink için bir etkinlik düzenleneceği duyuruldu. Musk attığı ilk tweette ‘onları yenemezsen, onlara katıl’ ifadelerini kullandı. Attığı ikinci tweette ise 28 Ağustos tarihinde etkinlik düzenleneceğini duyurdu.

2017 yılında insanlar ile bilgisayarları birbirine bağlamak ve beyin makine arayüzü oluşturmak hedefiyle kurulan Neuralink, 2019 yılında San Fransico’da bir etkinlik düzenlemişti. Bu etkinlikte maymun ve insan beyni üzerine yapılan güncel çalışmalar hakkında bilgiler paylaşılmıştı.

28 Ağustos’ta düzenlenecek etkinlikte ise Neuralink’in yeni çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunması bekleniyor. Online olarak düzenlenecek etkinlikte, Neuralink’in yapay zeka çalışmalarında ne seviyeye ulaştığını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>