Yapay zekalı Google Lens bağımsız uygulama olarak yayınlandı

0

Google’ın Pixel cihazlarıyla ilk defa görücüye çıkan yapay zekalı fotoğraf/görüntü tanıma uygulaması Lens, artık tüm Android cihazlarda kullanılabilecek bağımsız uygulama olarak yayınlandı.

Yapay zeka her yerde

Daha önce Google’ın Fotoğraflar uygulaması içine entegre edilmiş olan Lens, artık tamamen ayrı ve bağımsız bir uygulama olarak tüm Android cihazlara indirilebilecek.

Uygulama bir fotoğrafta veya telefon kamerası ile alınan canlı görüntüdeki detayları tanıyabiliyor ve kullanıcılara bu detaylar hakkında bilgi aktarıyor.

Örneğin, kamerada görünen bir kedi imgesini tanıyan uygulama kedinin cinsi, yemek alışkanlıkları, psikolojisi gibi söz konusu kedi cinsi hakkındaki bilgileri kullanıcıya ulaştırıyor. Ya da bir yemeği gördüğünde tanıyor ve tarifini ekrana getirebiliyor, lokasyonları, binaları hatta insanları tanıması mümkün olabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>