Techinside Google News
Techinside Google News

Yatırımcılar Binance’dan 790 milyon dolar çekti

Kripto yatırımcıları güvenlik suçlamalarının ardından 24 saat içinde kripto borsası Binance'den 791.6 milyon dolar çekti
- Advertisement -

Kripto araştırma firması Nansen, Amerikan düzenleyicilerinin şirket ve kurucusu Changpeng Zhao’ya karşı 13 güvenlik suçlaması açıklamasının ardından, kripto yatırımcılarının 24 saat içinde kripto borsası Binance’den 791.6 milyon dolar çektiğini bildirdi.

2022 Kasım’ında iddia edilen sahtekarlıkla çöken kripto borsası FTX’in ardından yatırımcılar varlıklarını çeşitli borsalara taşıdı, ancak Binance bu girişlerin büyük kısmını kazandı. Pazartesi günü yapılan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu suçlamalarının ardından, bu kazançlardan bazılarının geri döndüğü görülüyor.

Suçlamalar açıklandıktan sonra yatırımcılar, Ethereum blok zinciri üzerinde Binance’dan 1.65 milyar dolarlık varlık ve tartışmalı Binance.US’tan 13 milyon dolar çekti. Girişler toplamda sırasıyla 871.8 milyon dolar ve 11.53 milyon dolar olarak gerçekleşti.

SEC, Binance’ın kayıt dışı olarak menkul kıymetlerin teklif ve satışına katıldığını iddia etti ve Zhao ile şirketlerinin yatırımcı fonlarını Binance’ın fonlarıyla hatalı bir şekilde karıştırdığını iddia etti. Kurum ayrıca, borsanın kendi kontrollerini alt ettiğini ve kurumsal Amerikan yatırımcılarının, sözde korumalı ABD versiyonu yerine Binance’ın uluslararası borsasını kullanmasına izin verdiğini iddia etti.

Malı Vadeli İşlem Komisyonu, bu yılın başlarında kripto borsasıyla ilgili benzer bir dizi suçlamayı zaten açıklamıştı. Fonların karıştırılması ve uyum eksiklikleri iddiaları, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ve çöken borsasıyla ilgili suçlamalarla benzerlik gösteriyor.

Zhao ve Binance’ın iki birimi, suçlamaları şiddetle reddetti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir