Yıl sonuna kadar Spotify evden çalışacak

0

Spotify evden çalışacak

Koronavirüs nedeniyle teknoloji dünyanın önde gelen şirketleri evden çalışma sistemini uyguluyor. Yıl sonunda kadar Spotify evden çalışacak.

Spotify evden çalışacak

Gerek altyapıları gerekse çalışanların teknolojiyi kullanma becerileri sayesinde teknoloji dünyasının dev isimleri evden çalışma sistemini başarılı bir şekilde yürütebildi. Hatta normalleşme adımlarının atılmaya başladığı bugünlerde Apple, Facebook gibi dev isimler, bu sistemi yıl sonuna kadar uzatıyor.

Spotify da çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve salgının yayılma hızının azaltılmasına destek vermek için evden çalışma sistemine geçiş yapmıştı. Spotify yetkilisi bu süreç hakkında detaylı bir bilgilendirme paylaştı. Çalışanlarının sağlığının ve güvenliğinin kendileri için en büyük öncelik olduğu belirtildi. Ayrıca hiçbir çalışanın ofise gelmesi gerekmediğini, bununla birlikte yıl sonuna kadar evden çalışabileceklerini belirtti.

Toplamda 4.405 çalışanı bulunan Spotify, 79 ülkede faaliyet gösteriyor. Bu kadar büyük ve geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren bir oluşum olmasına rağmen, evden çalışma süreci başarılı bir şekilde yönetilebildi. Spotify’ın çalışanlarının çok büyük bir bölümü ise ABD ve İsveç’te bulunuyor.

Koronavirüse rağmen Spotify’ın iş gücünü artırmak için toplam iş gücünü artırmayı hedeflediği de belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>