Yiyecek ve içecek sektöründe IoT’nin gücü

Yiyecek ve içecek sektöründe IoT
Yiyecek ve içecek sektöründe IoT

Global Industry Analysts’e göre IoT analitik pazarı 2024 yılına kadar 40.6 milyar dolara ulaşacak. Ek olarak Statista, küresel pazarın 2025 yılına kadar 1.6 milyon dolara ulaşacağını ve 75 milyar bağlı cihazın kullanımda olacağını tahmin ediyor. Gerçekten de IoT dağıtımı, otonom araçlar, sigorta ve telesağlık gibi çeşitli sektörlerde önemli bir çekiş kazandı.

IoT teknolojisinin meyvelerini toplamaya başlayan ana sektörler arasında yiyecek ve içecek endüstrisi yer alıyor. Fazla mesai, IoT, gıda üreticilerinin işgücü eksikliklerini ele almasına, proaktif olarak bakımı ele almasına ve daha da önemlisi üretkenliği artırmasına yardımcı olmak için hesaplama ve ağ oluşturmanın fiziksel süreçlerle entegrasyonunu sağladı. Bununla birlikte, yiyecek ve içecek sektöründe otomasyon için ortaya çıkarılacak çok daha fazla kullanım örneği var. İşte IoT teknolojisinin yiyecek ve içecek endüstrisindeki sorunları ele aldığı üç yol:

Önleyici Bakım: Uzaktan izleme yoluyla yeni tür kestirimci bakım, makine sağlığını ve ömrünü uzatabilecek gelecekteki sorunların erken tespit edilmesini sağlar.

Artan güvenlik: Arıza yakınsa, servis ekiplerine doğrudan uyarı gönderebilen ve eyleme dönüştürülebilir veriler aracılığıyla bu makinelere daha yüksek düzeyde genel görünürlük sağlayabilen sağlam bir izleme sistemine sahip olmak çok önemlidir.

Daha fazla gelir: Eyleme dönüştürülebilir veriler, IoT verilerine gereksiz gürültü ile uğraşmak isteyen yiyecek ve içecek üreticilerine önemli bir değer katıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz