Yöneticiler işten ayrılmaya daha yatkın

0

Yöneticiler işten ayrılma

Deloitte tarafından yapılan araştırmaya göre, şirket yöneticilerinin yaklaşık %70’i, refahlarını daha iyi destekleyen bir rol için işlerini bırakmayı ciddi olarak düşünüyor.

Deloitte ve Workplace Intelligence tarafından 2.100 çalışan ve üst düzey yöneticiyle yürütülen bir anket, pandeminin dünyayı tersine çevirmesinden bu yana iki yıl içinde hem çalışanların hem de iş liderlerinin kendi refahlarına öncelik vermekte zorlandıklarını ortaya koydu.

Ankete katılan üst düzey yöneticilerin dörtte üçü (yüzde 76) pandeminin sağlıklarını olumsuz etkilediğini söylerken, üç işçi ve yöneticiden biri her zaman veya sıklıkla kendilerini yorgun, stresli, bunalmış, yalnız veya depresif hissettiklerini söyledi.

İş, her seviyedeki çalışanın daha fazla refah elde etmesinde büyük bir engel olarak görünmektedir. Anket, çalışanların yüzde 63’ünün ve yönetici düzeyindeki liderlerin yüzde 73’ünün işlerinin işten izin almalarına ve bağlantılarını kesmelerine izin vermediğini düşündüklerini buldu. Sonuçlar ayrıca, çalışanların yüzde 68’i ve üst düzey yöneticilerin yüzde 81’i için refahlarını iyileştirmenin şu anda kariyerlerini ilerletmekten daha önemli olduğunu gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>